KONTAKT



STYRELSEN 2019

 

Ordförande

Marianne Laxén

Vadgränd 13 A 19

00200 Helsingfors

045-653 4477

mannelx@hotmail.com

 

Ordinarie                                                Suppleant

  

Borgånejdens svenska Pensionstagare rf

Torsten Spring

Galtkärrsvägen 4

06750 Tolkis

040-777 4318

torstenspring@hotmail.com

 

Anita Spring

Galtkärrsvägen 4

06750 Tolkis

0400-506 339

 

Helsingfors Pensionstagare rf

Stig Kumlin

Lammträskvägen 16 C 27

01710 Vanda

0400-500 584

stig.kumlin@pp.inet.fi

 

 

Sven-Erik Nylund

Björkbacksvägen 23-25 G 39

01230 Vanda

040-503 4464

svenerik.nylund@taloverkot.fi

 

Karis svenska Pensionstagare rf

Lars Björklund

Orrgränd 2 B 15

10320 Karis

040-703 2573

lars.e.bjorklund@gmail.com

 

 

Maj Granroth

Espingsgatan 7

10300 Karis

050-321 3946

maj.granroth@brev.fi

 

Ekenäs Pensionstagare rf

 

Rauno Kousa

Linneavägen 11

10650 Ekenäs

0500-409 211

rauno.kousa@pp.inet.fi

 

 

 

 

Torsten Gabrielsson

Björknäsgatan 33 A 2

10600 Ekenäs

0400-315 838

torsten.gabrielsson@pp.inet.fi

 

Närpesnejdens Pensionstagare rf

Rolf Kalberg

Biblioteksvägen 7

64200 Närpes

06-224 2011

 

 

 

Nancy Stenback

Snickarsvägen 6

64230 Närpes st.

050-323 1788

nancy.stenback@pp.inet.fi

 

Vasa Pensionstagare rf

Brita Helsing

Skolhusgatan 10 B 1

65100 Vasa

040-592 8595

brita.helsing@anvianet.fi

 

 

Roger Sundén

Myrgrundsvägen 403

65410 Sundom

050-490 7583

roger.sunden@gmail.com

 

 

Pensionärsgillet i Jakobstad

Helena Ahlstrand

Östanlidvägen 1a 5

68660 Jakobstad

0400-330743

ahlstrand.helena12@gmail.com

 

 

Ulla Salokaski

Brunbergsvägen 34

68600 Jakobstad

040 066 9490

ulla.salokaski@gmail.com

 

Vice ordförande

Vasa Pensionstagare rf

Brita Helsing

 

Sekreterare

Helsingfors Pensionstagare rf

Stig Kumlin

 

Kassör

Ekenäs Pensionstagare rf

Rauno Kousa

Linneavägen 11

10 650 Ekenäs

0500-409 211

rauno.kousa@pp.inet.fi

 

 

 

Arbetsutskott

Marianne Laxén ordförande

Brita Helsing vice ordförande

Stig Kumlin sekreterare

Rauno Kousa kassör

Närpesnejdens Pensionstagare rf

Ritva Granholm medlem

Ringvägen 17

64200 Närpes

040-961 6767

ritva.granholm@gmail.com

 

 

Har du åsikter eller frågor, TAG KONTAKT! Ditt meddelande går till ordförande och webbansvarige.

*
*

* Fält markerade med en asterisk är obligatoriska.